Jakie okna PCV wybrać do domu?

Wybudowanie domu to długi proces, który wiąże się z wieloma wydatkami. Jednym z nich bez wątpienia jest zakup stolarki okiennej. W domkach jednorodzinnych przede wszystkim warto postawić na okna PCV, które nie tylko charakteryzują się atrakcyjną ceną, ale także mają szereg innych zalet. Okna plastikowe są trwałe, odporne na wilgoć, energooszczędne, estetyczne i dźwiękoszczelne. Ponadto nie wymagają jakiejś specjalnej konserwacji, więc w ciągu roku nie trzeba o nie szczególnie dbać. Wielu właścicieli domków wolnostojących ma jednak problem z podjęciem decyzji, jakie konkretnie wyroby nabyć. Wśród najpopularniejszych producentów okien wymienić można takie firmy jak Aluplast czy Schuco. W jakie produkty tych firm warto zainwestować?

Okna plastikowe będą służyły przez lata, więc ich wybór powinien być dobrze przemyślany. Nie warto zadowalać się kiepskiej jakości produktami tylko dlatego, że mają bardzo niską cenę. O wiele lepiej zaopatrzyć się w okna PCV od sprawdzonych producentów, takich jak Aluplast i Schuco. Wówczas ma się pewność, że zakupiona stolarka spełni swoje zadanie: będzie szczelna, trwała i estetyczna.

Aluplast – ekspert w zakresie systemów okiennych PCV

Aluplast to przedsiębiorstwo, które działa od ponad 20 lat. Specjalizuje się w produkcji profili PCV, w tym także profili do domów energooszczędnych. Firma stawia na innowacyjność, dlatego nieustannie wprowadza na rynek nowe rozwiązania, by zadowolić nawet najbardziej wymagających klientów. Aluplast może się pochwalić wieloma wyróżnieniami i nagrodami, jest także bardzo ceniony zarówno wśród fachowców, jak i osób użytkujących okna sygnowane logiem firmy.

Aluplast IDEAL 7000 i 8000

Stolarka okienna Aluplast do domków jednorodzinnych to przede wszystkim profile Aluplast IDEAL 7000 i 8000. Aluplast IDEAL 7000 to doskonałe okna PCV do budownictwa energooszczędnego. Mają budowę 6-komorową, dwie uszczelki i głębokość zabudowy 85 mm. W oknach tych można zastosować wzmocnienia stalowe lub bardziej energooszczędne wzmocnienia kompozytowe z domieszką włókien szklanych (technologia powerdur inside). By jeszcze bardziej zwiększyć termoizolacyjność okien Aluplast IDEAL 7000, można je wyposażyć w ciepłą ramkę międzyszybową. Natomiast Aluplast IDEAL 8000 to idealne rozwiązanie do nowych domków jednorodzinnych: jest to system 6-komorowy, z trzema uszczelkami, o głębokości zabudowy 85 mm. Okna PCV Aluplast IDEAL 8000 pełnią także rolę stolarki okiennej antywłamaniowej, gdyż okucia w tym modelu mają sześć punktów antywyważeniowych. Także w modelu IDEAL 8000 można zastosować ciepłą ramkę dystansową.

Schuco – wysoka jakość, komfort i bezpieczeństwo

Firma Schuco obecna jest w ponad 80 krajach świata. Powstała już w 1951 roku i od tego czasu stale rozszerza swój asortyment. Jest jednym z czołowych dostawców systemów okien z tworzywa sztucznego. Oferuje produkty nie tylko innowacyjne, ale także dopasowane do potrzeb klientów, estetyczne i zapewniające bezpieczeństwo. Przedsiębiorstwo uwzględnia w swoich projektach najnowsze trendy, dzięki czemu wyroby Schuco cieszą się dużą popularnością wśród architektów, inwestorów i sprzedawców.

Schuco LivIng

To okna dla wymagających użytkowników. Świetnie sprawdzą się w domku jednorodzinnym. Schuco LivIng zapewnia termoizolacyjność w standardzie budownictwa pasywnego. Jest to system 7-komorowy, o głębokości zabudowy 82 mm. Dostępny jest w dwóch wersjach: z dwoma uszczelkami lub trzema uszczelkami. Druga wersja, czyli Schuco LivIng MD, jest najbardziej polecana do domów jednorodzinnych. Okna PCV od Schuco mogą także być wykonane jako antywłamaniowe w klasie RC2. Schuco LivIng to także okna dźwiękoszczelne, których Rw może być na poziomie nawet 47 dB.

Okna do domu jednorodzinnego

W domu jednorodzinnym warto zamontować okna PCV od znanego producenta, energooszczędne, solidnie wykonane, estetyczne, ale także w przystępnej cenie. Do takich produktów bez wątpienia zaliczyć można stolarkę okienną Aluplast IDEAL 7000 i IDEAL 8000 oraz Schuco LivIng. To nowoczesne systemy, które będą funkcjonować bezawaryjnie przez wiele lat.