Energooszczędne okna plastikowe to obniżenie kosztów ogrzewania

Producenci okien plastikowych, zauważają dziś oczywistą zmianę w podejściu swoich klientów do efektywności energetycznej. W czasie poprzedniej zimy nie można była narzekać na bardzo niskie temperatury, jednak, kiedy nadejdzie kolejna fala mrozów, wielu ludzi może obiecać sobie, że w przyszłym sezonie zadbają o odpowiednią ochronę domu przed zimnem. Biorąc pod uwagę ogromną rolę okien w zapewnianiu komfortu w domach i ich wpływ na wysokość rachunków za ogrzewanie, warto rozważyć zamianę starych okien drewnianych na energooszczędne okna plastikowe.

Energooszczędne okna plastikowe to najlepszy wybór

Zima, nawet nie bardzo surowa, charakteryzuje się największą utratą ciepła w ciągu roku, a konsekwencje słabej szczelności okien są szczególnie zauważalne. Wynika to z obniżenia komfortu mieszkańców domu i wzrostu kosztów ogrzewania. Zastosowanie energooszczędnych rozwiązań w zakresie wymiany okien w domu jest korzystne nie tylko dla budżetu rodzinnego, ale także dla środowiska.

Poprawę bilansu energetycznego budynku można osiągnąć poprzez izolację ścian, wyeliminowanie mostków termicznych oraz montaż okien o podwyższonych parametrach cieplnych. W ostatnich latach świadomość polskich konsumentów w zakresie oszczędzania energii znacznie wzrosła. Starają się wymieniać okna w mieszkaniach i kamienicach i wstawiać energooszczędne okna plastikowe, które pomogą obniżyć koszty eksploatacji domów i mieszkań. Świadomi prywatni inwestorzy starają się zdobyć nowoczesne produkty, które zapewniają wysoką wydajność cieplną. Obecnie deweloperzy stawiają na budownictwo energooszczędne i sięgają tylko po okna PCV podnosząc komfort sprzedawanych mieszkań, które cieszą się nieustającym zainteresowaniem klientów.

Nieszczelne okna są wrogiem domowego budżetu

Aby zapewnić oszczędność i wygodne użytkowanie budynku, konieczne jest działanie w sposób zintegrowany. Jeśli zostanie ocieplony blok, a zostaną pozostawione stare nieszczelne drewniane okna zapewniające uciekanie ciepła, efekt końcowy nie będzie w pełni zadowalający. Z punktu widzenia izolacji termicznej okna odgrywają ważną rolę jako strażnik domowego ciepła i komfortu mieszkańców bloku. Dlatego użytkownicy powinni uważać za wyjątkowo opłacalną inwestycję montowanie ciepłych okien plastikowych o wysokich parametrach izolacji termicznej. Nieszczelne okna mogą powodować straty energii w mieszkaniach i kamienicach w przedziale od 15 do 25 procent.

Energooszczędne plastikowe okna to dom, tani w obsłudze

Oprócz zastosowania energooszczędnych materiałów budowlanych do budowy domów prywatnych, bloków mieszkalnych lub przebudowy kamienic, oszczędność energii można również uzyskać podczas codziennej eksploatacji budynków. Ułatwiają to zaawansowane technologicznie rozwiązania stosowane w produkcji nowoczesnych okien plastikowych. Drzwi tarasowe i balkonowe zapewniają łatwy dostęp do tarasu i balkonu z naturalnym światłem i energią słoneczną, a także z rozległym widokiem na ulicę.

Aby zapewnić ich dobrą izolację termiczną, konieczne jest zastosowanie w oknach PCV ciepłych profili z potrójnym szkleniem, co wpływa na ciężar całej konstrukcji. Obecnie dostępne są specjalne systemy okuć, które umożliwiają produkcję dużych i ciężkich uchylno-przesuwnych drzwi tarasowych o wysokim stopniu ochrony przed utratą ciepła. Szerokość jednego skrzydła może osiągnąć 2 m, a wysokość wynosi 2,7 metra, czyli prawie od podłogi do sufitu. Dla tych, którzy szukają możliwości zaoszczędzenia pieniędzy, dobrym pomysłem jest wybór okuć z ukrytymi zawiasami. System ten zapewnia szczelne uszczelnienie na całym obwodzie skrzydła, co ogranicza straty energii do 10 procent.

Oka plastikowe to ciepły dom

Inwestycje w instalację okien plastikowych oznacza tańszą eksploatację budynku przez wiele lat. Ze względu na ich obecność, nawet w wyjątkowo niesprzyjających warunkach pogodowych, właściciel domu nie musi odkręcać grzejnika na pełną moc, a właściciel mieszkania w bloku czy w kamienicy nie musi kupować dodatkowego systemu grzewczego. Energooszczędne rozwiązania w postaci okien plastikowych łączą, zatem ekonomiczne i środowiskowe korzyści wynikające z ograniczenia emisji CO2 i zanieczyszczeń powietrza. Decydując się na Okna PCV najnowszej generacji, które gwarantują efektywność energetyczną budynku oraz inwestycje, które szybko się zwrócą.

Dodaj komentarz